Menu
Ładowanie strony Orchidea Medyczne SPA

Przy zabiegach zamykania naczynek hemoglobina pochłania światło, co powoduje podgrzanie naczynia i zamknięcie jego światła. Ten system pozwala na uzyskanie efektów zarówno w przypadku rozszerzonych naczynek, naczyniaków gwiaździstych, jak i rumienia i trądziku różowatego.

Zamykanie naczyń i usuwanie rumienia laserem IPL

Dzięki technologii IPL możliwe stało się zamykanie naczynek oraz pajączków pod skórą. Energia światła z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. IPL wytwarza szeroką gamę niespójnych, różnej długości, fal świetlnych, które absorbowane są przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Każda terapia zawiera odpowiednią długość fal świetlnych, która uzyskiwana jest za pomocą specjalnych, wymiennych filtrów wmontowanych w lampę. Filtry te odpowiedzialne są za emitowanie wiązki świetlnej, odcinając długości fal poniżej wartości zastosowanego filtra. To działanie usuwa zmiany naczyniowe i zaburzenia pigmentacji, pobudza regenerację i odbudowę kolagenu, wygładza skórę twarzy, likwiduję drobne zmarszczki oraz zwęża rozszerzone pory.

czas trwania zabiegu: ok. 45 - 60 min

zalecana ilość zabiegów: 3 - 5

Wskazania do zabiegu:

 • zmiany naczyniowe
 • teleangiektazje (poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg)
 • naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie, starcze, jamiste)
 • poszerzenia żylne nóg
 • drobne żylaki
 • rumienie, zaczerwienienia skóry
 • trądzik różowaty

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby skóry (np. bielactwo, łuszczyca)
 • opryszczka
 • nadwrażliwość skóry na światło
 • nowotwory skóry
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • implanty wewnątrz ciała
 • leczenie retinoidami (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem)
 • stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy

Veinwave™

Veinwave™ to najnowsza technologia pozwalająca na bezbolesne zamknięcie naczynek krwionośnych.
Urządzenie jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Veinwave™ wykorzystując proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadza do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała. Veinwave™ jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczony do wykorzystania na terenie USA.

Jak to działa?

Veinwave eliminuje nieestetyczne pajączki, dzięki zastosowaniu termokoagulacji jednobiegunowej - UTC (Unipolar Thermo-Coagulation). Jest to technologia, która wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek. Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek. Odstęp pomiędzy kolejnymi przyłożeniami igły powinien oscylować wokół 1,5mm. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu, dzięki czemu potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn zostało zminimalizowane. Typowe leczenie przy użyciu termokoagulacji trwa 15 min. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Tuż po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, który zanika do godziny od zakończenia terapii. Efekt leczenia jest widoczny od razu. Ważne, że terapia powoduje znacznie mniej bólu, niż inne techniki leczenia.

Korzyści jakie daje Veinwawe

 • Pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek,
 • Krótki czas zabiegu, przynoszący natychmiastowy efekt,
 • Nie posiada tylu ograniczeń co inne, popularne metody, t.j. laser, IPL czy elektrokoagulacja,
 • Zabieg można wykonywać przez cały rok,
 • Terapia nie wiąże się z ryzkiem takich powikłań jak ból, poparzenie, przebarwienia czy blizny,
 • Pacjent po Veinwave może od razu powrócić do pełnej aktywności,

Szybkie efekty bez skutków obocznych:

 • Relatywnie bezbolesny, określany jako „ugryzienie komara lub wyrywanie włosa”,
 • Żadnych siniaków, blizn, przebarwień,
 • Bez okresu rekonwalescencji,
 • Bez konieczności noszenia opasek uciskowych, kombinezonów,
 • Dla każdego rodzaju skóry,
 • Bez unikania słońca,
 • Zdolność do skutecznego leczenia wrażliwych obszarów, takich jak twarz, kostki i kolana,
 • Sprawdzona procedura, bezinwazyjna, wysoki stopień bezpieczeństwa i certyfikacja FDA,

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa przeciętnie około 15 minut. Poprawa jest natychmiastowa, często następuje całkowita likwidacja problemu.

Ile zabiegów potrzebuje pacjent do wyleczenia?

Większości pacjentom wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany, mogą być potrzebne kolejne sesje.

Czy zabieg Veinwave może być wykonany natychmiast po konsultacji?

W przypadku innych kuracji ( laser, IPL etc) często zaleca się, by pacjent przygotował się do zabiegu np. unikając słońca. Tymczasem leczenie Veinwave można podjąć natychmiast po konsultacji.

Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?

Tak - nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy Veinwave może być stosowane do leczenia trądziku różowatego?

W całej Europie, Veinwave z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.

Jak kwalifikujemy pacjentów do zabiegu?

Nie ma potrzeby szczególnej kwalifikacji pacjentów, ponieważ kuracja jest bardzo bezpieczna. Obrażenia lub uszkodzenia skóry praktycznie się nie zdarzają. Osoby, które wykonują zabiegi muszą mieć podstawowe szkolenie, aby zapewnić najwyższe standardy leczenia.

Ile czasu potrzebuje pacjent, by zauważyć efekty leczenia?

Wyniki są natychmiastowe. Zabieg jest bardzo efektywny, naczynka znikają natychmiast po dotknięciu igłą. Veinwave ma wyraźną przewagę nad alternatywnymi metodami leczenia, na efekty których trzeba czekać 6-8 tygodni, utrwalanych w trakcie wielu sesji.

Czy zabieg Veinwave definitywnie rozprawia się z chorobą?

Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn (np. alkohol, nadmierne słońce itp.) może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Jeśli tak się stanie niezbędne jest wyleczenie przyczyny choroby lub unikanie sytuacji powodujących zmiany. Pacjencji po 8 tygodniach od zakończeniu leczenia powinni stawić się na kontrolę. Zalecamy jest również przegląd raz w roku, w celu wyeliminowania nowych, rozwijających się obszarów.

Czy kuracja ma skutki uboczne?

W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laserowe lub IPL, nie są znane żadne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny itp. Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy lub wybrać się na zakupy. Pacjent nie musi unikać światła słonecznego, jak po innych metodach leczenia, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu. Skóra po innych zabiegach jest cienka i bardzo wrażliwe na słońce. Veinwave nie niszczy naskórka.

Czy przy kuracji Veinwave pojawia się ryzyko blizn lub przebarwień?

Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma ryzyka blizn, przebarwień, ani hipopigmentacji, które to powikłania zdarzają się po zabiegach laserowych. Czasem występują się małe strupki.

Jak długi jest okres rekonwalescencji?

Przy leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności, pacjenci wychodzą z gabinetu i mogą powrócić do normalnej aktywności bez zmian. Inne zabiegi zamykania naczynek mogą ograniczać Twoją aktywność do 8 tygodni.

Kto nie może korzystać z zabiegu Veinwave?

Pacjenci z alergią na nikiel, który jest głównym składnikiem igieł. W tym przypadku należy zastosować dostępne w ofercie igły złote. Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu jest ciąża, okres karmienia piersią oraz padaczka.

Czy zabieg jest bolesny?

Słowo "ból" jest całkowicie subiektywne. Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Inni pacjenci, którzy mają niski próg bólu odczuwają kurację jako nieprzyjemną. Odczucie zależy także od części ciała. Veinwave może być stosowany np. w leczeniu żył we wnętrzu nosa, a to wyjątkowo wrażliwe miejsce. Większość pacjentów opisuje to jako nieznaczne i chwilowe uczucie pieczenia, które porównuje do wyrywania włosów, lub ukąszenia komara. Każde odczucie powstałe podczas zabiegu, ustąpi natychmiast po jego zakończeniu.

KONTAKT

Orchidea Kosmetologia Medyczna
Ogrodowa 32, 00-896 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. 603 575 658, 22 620 33 83
e mail: gabinet@gabinetorchidea.pl
www: Orchidea Kosmetologia Medyczna

Czynne:
poniedziałek – piątek 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 15.00 (lub do ostatniego pacjenta)