Menu
Ładowanie strony Orchidea Medyczne SPA

Chirurgiczne lub laserowe usunięcie zmian skóry

Usuwanie zmian skórnych, konsultacja lekarska

Laserowe usuwanie zmian skórnych to bezpieczne pozbycie się niepożądanych zmian skórnych, poprzez ich odparowywanie pod wpływem emitowanych promieni. Wszystkie zabiegi usuwania zmian skórnych są poprzedzone konsultacją lekarską. W ramach spotkania lekarz omawia zabieg, ustala indywidualne przeciwwskazania i ocenia zmiany do usunięcia.

Wskazania do usuwania zmian skóry można podzielić na:

  • kosmetyczne
  • lecznicze- profilaktyka onkologiczna

Ze wskazań kosmetycznych usuwany zmiany skóry położone najczęściej na twarzy i dające tzw. defekt estetyczny. Najczęściej są to włókniaki, kaszaki, naczyniaki lub tłuszczaki.

Ze względów profilaktyki onkologicznej usuwamy najczęściej zmiany barwnikowe, które wykazują cechy atypii, leżą w miejscach drażnionych, narażone są na działanie promieniowania słonecznego lub szybko rosną.


Znamię atypowe (dysplastyczne) charakteryzuje się rozmiarem najczęściej powyżej 5 mm, jest różnokształtne, różnobarwne oraz wzniesione ponad powierzchnię skóry.

Zabieg profilaktycznego usunięcia zmian zapobiega ewentualnej transformacji w czerniaka złośliwego. 70- 90% czerniaków rozwija się z istniejącego już znamienia barwnikowego.

Niepokojącymi objawami są:

  • pojawienie się zapalnej obwódki wokół znamienia
  • świąd
  • pieczenie
  • krwawienie
  • nagły wzrost

Zabieg polega na wycięciu zmiany skóry w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu skóra zostaje zszyta. Szwy zdejmuje się po ok. 8-10 dniach. Po wycięciu pozostaje niewielka blizna. Wycięta zmiana zostaje zbadana histopatologicznie.

KONTAKT

Orchidea Kosmetologia Medyczna
Ogrodowa 32, 00-896 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. 603 575 658, 22 620 33 83
e mail: gabinet@gabinetorchidea.pl
www: Orchidea Kosmetologia Medyczna

Czynne:
poniedziałek – piątek 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 15.00 (lub do ostatniego pacjenta)