Menu
Ładowanie strony Orchidea Medyczne SPA

Lifting bez skalpela, który pozwoli Ci uzyskać wymarzony kształt twarzy lub poprawić wygląd innych partii ciała. Dzięki niciom PDO możesz wygładzić skórę szyi i dekoltu, ujędrnić piersi, zlikwidować zwiotczenia i rozstępy na pośladkach, brzuchu czy udach, poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.

Nici PDO i nici z haczykami

Polidioksanon (PDO) jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Stosowany głównie w chirurgii plastycznej, urologii, ginekologii i okulistyce, odnalazł swoje nowe zastosowanie. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenozy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu, którym jest białko odpowiedzialne za napięcie, jędrność, sprężystość oraz elastyczność skóry. Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa i jest dopuszczony do stosowania u ludzi w całej Unii Europejskiej.

Zabieg polega na wprowadzeniu nici PDO za pomocą bardzo cienkiej, sterylnej igły w określone okolice skóry twarzy czy dekoltu.

Wprowadzona nić stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry.

Nici PDO typu COG (tzw. z haczykami) wprowadza się pod skórę w celach liftingu, czyli uniesienia skóry, co skutkuje poprawą owalu twarzy, spłyceniem bruzd i zmarszczek oraz likwidacją tzw. chomików. Nici te mają również działanie stymulujące produkcję kolagenu.

Wskazania:

- okolica oczu - zmarszczki i „worki” pod oczami, tzw. „kurze łapki”

- policzki – zmarszczki na policzku, opadające policzki -tzw. „chomiki”

- bruzdy nosowo-wargowe

- tzw. „marionetki”

- zmarszczki palacza

- zmarszczki dekoltu

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od chirurgicznego znieczulenia miejscowego. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadza się nici w dany obszar, po czym usuwa się igłę pozostawiając nici w tkankach.

Zabieg trwa zazwyczaj 30-60 minut i jest mało bolesny. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona oraz mogą pojawić się zasinienia, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po ok. 14 dniach i tak naprawdę wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu, jednak najlepsze efekty są po 2-5 miesięcy.

Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Choroba nowotworowa,
  • Zmiany chorobowe skóry – zapalne, opryszczka,
  • Choroby autoimmunologiczne,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi – w tym polekowe (np. Acard, Sintrom itp.)

Zalecenia po zabiegowe.

Nie ma przeciwwskazań, by wrócić do codziennych czynności. Przez 2-3 dni należy ograniczyć mimikę twarzy oraz nie nagrzewać okolicy gdzie wprowadzono nici.

KONTAKT

Orchidea Kosmetologia Medyczna
Ogrodowa 32, 00-896 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. 603 575 658, 22 620 33 83
e mail: gabinet@gabinetorchidea.pl
www: Orchidea Kosmetologia Medyczna

Czynne:
poniedziałek – piątek 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 15.00 (lub do ostatniego pacjenta)