Menu
Ładowanie strony Orchidea Medyczne SPA

Mezoterapia to zabieg, podczas którego w głąb skóry wprowadza się witaminy lub substancje aktywne, pobudzające skórę do produkcji kolagenu oraz stymulujące jej regenerację. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki zredukowane.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio pod skórę małych dawek substancji leczniczych. Ta technika pozwala ominąć barierę naskórkową, nieprzepuszczającą większości kosmetyków, i wprowadzić substancje aktywne bezpośrednio w głąb skóry. Mezoterapia cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Zabieg stosowany jest w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, w leczeniu rozstępów, cellulitu, a także przy wypadaniu włosów i łysieniu.

Wskazania:

Wypadanie włosów spowodowane:

 • zmianami hormonalnymi,
 • nieprawidłowym odżywianiem się,
 • nadmierną ekspozycją na słońce,
 • stresem

A także:

 • łysienie typu męskiego
 • łysienie plackowate

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapię skóry głowy wykonujemy w serii 6 zabiegów przeprowadzanych co 2 tygodnie. Następnie organizowana jest sesja przypominająca, na którą składają się 4 zabiegi raz w miesiącu.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • alergie
 • cukrzyca
 • leki przeciwzakrzepowe
 • choroby nowotworowe
 • gorączka
 • stany zapalne skóry, infekcje skórne

Mezoterapia włosów to zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu.

Filorga Hydra Booster

HYDRA BOOSTER TO WIDOCZNE REZULTATY GŁĘBOKIEGO I DŁUGOTRWAŁEGO NAWILŻENIA ORAZ UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ SKŁADNIKÓW
Najnowszy produkt do mezoterapii z Laboratorium FILORGA będący połączeniem dwóch doskonałych produktów: FILORGA NCTF 135 HA oraz FILORGA M-HA 18.

FILORGA NCTF 135 HA to kompleks ponad 50 składników rewitalizujących skórę.
FILORGA M-HA 18 to wolny kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej połączony z glicerolem, zapewniający głębokie nawilżenie od wewnątrz.

Zabieg Hydro Booster wykonuje się w celu:

 • odmłodzenia i poprawy wyglądu skóry
 • odmłodzenia owalu twarzy
 • wygładzenia zmarszczek
 • redukcji przebarwień
 • przywrócenia napięcia i elastyczności skóry
 • leczenia blizn, rozstępów oraz cellulitu
 • leczenia wypadania włosów

To również dobry zabieg profilaktyczny dla młodszych osób dbających o jakość i wygląd skóry.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg trwa około 30 minut. Przed zabiegiem, dla poprawienia komfortu pacjenta, może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Następnie skóra jest całkowicie oczyszczana i łagodnie ostrzykiwana preparatem.

Mezoterapia Filorga Hydra Booster wymaga serii 3 zabiegów w odstepach 1 miesiąca. Zaleca się wykonanie sesji podtrzymujacej efekty co 6 miesięcy.


PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • ciąża
 • alergie
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • terapia lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • choroba nowotworowa

SKUTKI UBOCZNE ZABIEGU


Tuż po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, które powinno zniknąć po kilkunastu minutach. Może pojawić się także niewielki obrzęk, który może utrzymać się do następnego dnia.

Regeneracja włosów z Dermaheal HL

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco do mezoterapii i zapobiegający wypadaniu włosów. Działa poprzez zmniejszenie efektów wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, oraz wspomaganie odrastania włosów, dzięki rewitalizacji cebulek włosowych i stymulacji krążenia. Ponadto zapobiega problemom skóry głowy, zwiększa gęstość oraz grubość włosów, stymuluje i wzmacnia cebulki włosa oraz nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

56 aktywnych składników:

13 witamin

24 aminokwasy

5 minerałów

4 koenzymy

4 kwasy nukleinowe

2 czynniki redukujące

4 peptydy biomimetyczne

Peptydy:

DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa

ACETYL DECAPEPTIDE-3: rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa

OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1): Stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych

COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy oraz regeneruje cebulki włosowe.

Produkt Dermaheal HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał zaszczytny tytuł Perły Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii: NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII.

Peptydowa terapia włosów Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace nad tym preparatem trwały ponad 10 lat, a ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana przez Caregen technologia PRZEDŁUŻONEGO UWALNIANIA SUBSTANCJI AKTYWNYCH „Sustained Release Technology", która działa jeszcze 14 dni po aplikacji. To zupełny przełom, jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne i długotrwałe uwalnianie się oraz penetrację składników aktywnych. Zabieg szczególnie polecany Panom, doskonale sprawdza się także u Pań

Koszt jednego zabiegu 700 zł , przy zakupie pakietu 4 zabiegów cena 2400 zł

Korzyści stosowania Hair Filler:

 • Optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych
 • Bardzo dogodna forma strzykawki gotowej do użycia
 • Miękka formuła – łatwa w podawaniu
 • Minimalna bolesność zabiegu
 • Krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy

Składniki aktywne:
Kwas hialuronowy (0,7%),
Peptydy biomimetyczne: Dekapeptyd-28, Oligopeptyd-71, Oktapeptyd-2, Dekapeptyd-18, Oligopeptyd-54, Oktapeptyd-11, Dekapeptyd-10.
Dekapeptyd-10; Oktapeptyd-11; Oktapeptyd-2

Pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych
Zahamowanie apoptozy
Stymulacja wzrostu włosa
Dekapeptyd-18; Dekapeptyd-28
Aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt
Pobudzenie komórek macierzystych
Namnażanie keratynocytów
Oligopeptyd-54

Zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie
Zatrzymanie wypadania włosów
Oligopeptyd-71

Przywrócenie pigmentacji włosów
Formowanie nowych włosów
Zabieg wykonujemy w 4 sesjach co 2 tygodnie.

PROFHILO® - odmładzanie skóry twarzy

PROFHILO® to najnowszy zabieg przeciwdziałający wiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. Dzięki opatentowanej przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekule młodości, uruchomiana jest produkcja elastyny i kolagenu, co wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy oraz liftinguje i nadaje skórze jej utracony efekt sprężystość. PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.
Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy.

Innowacja roku 2015/2016

PROFHILO® ma niespotykane do tej pory maksymalnie skumulowane zalety wyselekcjonowanego naturalnego kwasu hialuronowego, a dzięki nowemu sposobowi sieciowania - stabilizacji termicznej - jest znacznie trwalsza. Dzięki temu została nagrodzona jako innowacja roku 2015/2016 przez Francuski AMEC złotą statuetką jako najlepszy zabieg odmładzający i wzmacniający skórę.

Indywidualny program zabiegów

Już po miesiącu od pierwszej iniekcji PROFHILO® widoczne są efekty wolumetryczne, a także wyraźne wygładzenie skóry. Miesiąc po drugiej iniekcji PROFHILO® widoczna jest znacząca poprawa wyglądu skóry – wyrównanie zmarszczek, wzrost jędrności policzków oraz poprawa głębokiego nawilżenia skóry. W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 30 dni. W niektórych przypadkach, przy bardzo złym stanie skóry, zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu można wykonać 1-2 zabiegi podtrzymujące, rocznie.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz wykonuje badanie skóry pacjenta, przeprowadza wywiad, a następnie omawia szczegółowo zasadę działania preparatu, przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty. Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem PROFHILO® zazwyczaj jest niewielki i nie wymaga znieczulenia.

Pacjent, w zależności od indywidualnych zaleceń lekarskich, nie powinien przyjmować przez okres około 1 tygodnia przed zabiegiem aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. Przed zabiegiem należy także zgłosić lekarzowi przyjmowane leki, w przypadku przyjmowania doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii.


Opis zabiegu

Preparat PROFHILO® wstrzykuje się specjalną techniką w pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały one wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Skóra w miejscu zabiegu jest dokładnie dezynfekowana, a następnie lekarz wstrzykuje preparat PROFHILO® cienką igłą, specjalną techniką w pięciu punktach na twarzy. Cały zabieg twa krótko, ok. 10-15 minut.

Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać po nim rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, a ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Zalecenia pozabiegowe:

 • Miejsca wkłuć, dezynfekować płynem Octanisept 2 razy dziennie przez 3 dni
 • Do pielęgnacji skóry twarzy i szyi nie należy używać perfumowanych mydeł, toników na bazie alkoholu, itp.
 • Chronić skórę przed słońcem, poprzez stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50)
 • Nie opalać w trakcie trwania terapii i przez okres 1 miesiąca od jej zakończenia

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • regeneracja i odmładzanie skóry twarzy
 • skóra wiotka, cienka, mało elastyczna lub przesuszona

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Opryszczka i inne wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne
 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, skłonności do blizn i zwłóknień)
 • Alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych i znieczulających
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna

Objawy niepożądane:

 • Dyskomfort w momencie iniekcji
 • Rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
 • Nadwrażliwość w miejscu zabiegu
 • Małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia, jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie (kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych)
 • W przypadku pojawienia się krwiaków, aby poprawić wchłanialność zaleca się smarowanie maścią heparynową
 • Nierówności widoczne na powierzchni skóry (są związane zwykle z odczynem występującym jako reakcja na podanie preparatu, wchłaniają się do kilku dni)
 • Infekcje skórne (np. uaktywnienie opryszczki),
 • Objawy niepożądane w postaci obrzęku, które mogą pojawić się po zabiegu, zwykle mijają po kilku dniach

KONTAKT

Orchidea Kosmetologia Medyczna
Ogrodowa 32, 00-896 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. 603 575 658, 22 620 33 83
e mail: gabinet@gabinetorchidea.pl
www: Orchidea Kosmetologia Medyczna

Czynne:
poniedziałek – piątek 10.00 – 21.00
sobota 10.00 – 15.00 (lub do ostatniego pacjenta)